Şubat ayında iki yeni oyunla seyirci karşısına çıkan Kocaeli Şehir Tiyatroları, Becky Mode’un yazdığı Aytek Mete Elgün’ün oynadığı tek perdelik “Tamamen Doluyuz” isimli oyun, Süleyman Demirel Kültür Merkezi Oda Tiyatrosu’nda prömiyerini yaptı. Oyun seyircilerden tam not aldı.

 

Cosby Ailesi’nin senaristlerinden İngiliz yazar Becky Mode’un yazdığı Lale Eren Dalsar’ın Türkçe’ye  çevirdiği “Tamamen Doluyuz” adlı oyun, Kocaeli Şehir Tiyatroları’nın 2019-2020 sezonunda seyirciyle buluşturduğu altıncı yeni oyunu oldu. Volkan Dinç’in yönetmenliğini üstlendiği tek perdelik komedi oyununda Aytek Mete Elgün seyirci karşısına geçti.

 

 

Tek perdelik oyun

Oyunda, talihsiz bir oyuncu olan ve ek iş olarak yukarı Manhattan’ın doğusunda gülünçlük derecesinde son moda olan bir restoranda çalışmak zorunda kalan Sam Peliczowski’nin aşırı yoğun bir günü anlatılır. Çalıştığı lüks restoranda köhne bodrum katında iki kişinin işini tek başına yapmaya çalışan Sam, yaklaşan yılbaşı tatilinin yoğun rezervasyonlarına yetişmek ve bunun yanında hem patronlarını ve zengin müşterilerini, hem de kendi ailesi ve yakınlarını memnun etmek zorunda kalıyor.

 

 

30 yan karakter

Aytek Mete Elgün’ün kendi karakteri hariç 30 yan karaktere daha hayat verdiği tek perdeli komedi oyunu “Tamamen Doluyuz” prömiyerine Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Şehir Tiyatroları oyuncuları ve vatandaşlar katıldı.  Oyunu değerlendiren yönetmen Volkan Dinç, “Tek kişilik oyunumuzn hazırlıkları 40 gün sürerken, oyun içerisinde yer alan karakterlerin çekimi 10 gün  içinde gerçekleştirildi. Oyuncumuz tek başına oyunda mekanik bir sistemle, kendi hayat verdiği 30 yan karakterle birlikte oynuyor.

 

 

Tiyatroseverleri oyunumuza bekliyoruz

Yoğun bir hazırlık sürecinden geçtiklerini ifade eden oyuncu Aytek Mete Elgün ise, şunları söyledi. “Bizim için çok keyifli bir prova süreci oldu. Tiyatronun bütün bileşenlerini oyunumuzda kullandık. Tek bir kişilik oyun gibi görünse de oyunumuzda 28 kişinin yoğun emeği var. Oyunumuz bu sezon ve önümüzdeki sezon sahnelenecek. Tüm tiyatroseverleri oyunumuza bekliyoruz.”

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account