TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye’nin yeni bölümü İzmit’te bulunan Hyundai Assan Fabrikası’nda çekildi. 2 bin 500 çalışanı ile 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Hyundai Assan’da yapılan programda yarışmacılar Kore mutfağından yemekler yaptı. Programın İzmit’teki yeni bölümü cumartesi akşamı saat 21.00’da yayınlanacak.

 

MasterChef Türkiye’nin 84. yeni bölüm tanıtımı yayınlandı. TV8’in fenomen yarışma programı MasterChef Türkiye’nin 3. sezonunda heyecan her geçen hafta ile birlikte iyice artıyor. MasterChef’te mavi takım ile kırmızı takım arasında 3. dokunulmazlık oyunu İzmit’te oynanacak. Hyundai İzmit Fabrikası’na konuk olacak MasterChef yarışmacıları, dokunulmazlık oyununda Kore Mutfağı’ndan yemekler yapılacak. Yapılan bu yemeklerin tadımını yapacak ve oylama yapacak misafirler de Koreli. Yeni bölüm, 24 Ekim Cumartesi akşamı ekrana gelecek. Jüri üyeleri arasında fabrikanın Koreli ve Türk yöneticileri; Hyundai Assan Üretim Direktörü Uygur Koşal, Proje Yönetimi Departman Müdürü İll Seon Ra, Hyundai Assan Yurtiçi Satış Müdürü Myung Guk Choı ve Ju Hee Kim bulunuyor.

 

Masterchef Türkiye

Son günlerin popüler yarışması Masterchef Türkiye milyonlarca kişiyi ekrana kilitlemektedir. Gastronominin rekabetle işlendiği bu televizyon yarışması, izleyenlerin içindeki gurmeyi ve aşçıyı açığa çıkaracak kadar etkilidir. Program boyunca iştah açan yemekler, en özel tatlılar ve mutfak bilgileri sunulurken pek çok kişinin acıktığı bilinir. Masterchef jürisi tarafından hem eleştiriye hem de mutfak disiplinine alışan seçkin Masterchef yarışmacıları da program kadar ünlenmiştir. Her biri alanında uzman, araştırmaya meraklı olan yarışmacılarla geçen bu yemek yarışması, izleyenleri merak içinde bırakır.

 

Jürinin dikkatini çeken kişiler

Masterchef, kelime anlamı olarak Dünya Aşçılar Federasyonu tarafından seçili aşçılar için kullandığı bir terimdir. Yapılan 2 aşamalı sınavdan geçen eğitimli aşçılar, yüzde 80 bir başarı sağladığı durumda bu unvanı almaya hak kazanır. İleri düzey aşçılar için kullanılan“Masterchef” Acun Medya tarafından televizyona taşınan, heyecan ve rekabet dolu iştah açan bir yemek yarışmasıdır. Türk mutfağı ve çeşitli ülkelerin mutfağından lezzetleri sunan bu yarışmada, seçilen yarışmacılar belirli bir süre içinde istenilen tarifi hazırlar. Herkes için eşit bir süre ve malzeme verilir. Kişisel çalışma ortamında hazırlanan tarifler, süre bitiminde olduğu gibi jüriye sunulur. Birbirinden farklı kişilerin mutfaktaki yeteneklerini gösterdiği bu programda iştahınız açılırken kendinize olan güveniniz de bir hayli artar. Yarışmacıları izlerken siz de mutfağa gidip harikalar yaratmak isteyeceksiniz. Kimi zaman tam kimi zaman eksik hazırlanan yemekler, jürinin beğenisinden geçer. Jürinin dikkatini çeken kişiler bir sonraki eleme için kalma şansı yakalarken; başarısız olan 1 kişi de elenir.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account