Sakin Şehir Şavşat’ın ünvanını korumak ve her daim bir kademe daha üst seviyeye taşımak için projeler ürettiklerini ifade eden Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın, doğa turizmi ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

 

 

 

Şavşat Kaymakamlığı’ndan Artvin Vali Yardımcılığı’na atanan Onur Özaydın ve eşi Hilal Karaman Özaydın’ın akşam yemeğinde konuğu olan Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekleri Federasyonu (KARBAFED) Başkanı Mikail Kalyoncu ve beraberindeki ekip, vali yardımcısına yeni görevinde başarılar diledi. Yemekte Başkan Kalyoncu’ya KARBAFED Basın Sorumlusu Selçuk Çelebi, Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanı Musa Özcan, Başiskele Artvinliler Başkanı Osman Özer, Yusufeliler Dernek Başkanı Ali Tokgöz, Karamürsel Artvinliler Derneği Başkanı Şaban Yamak, Kartepe Şevkatiye Muhtarı Musa Mut, Gölcük eski Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, KOGACE Sosyal İşler Sorumluları Şennur Yıldız, Anadolu Ajansı Karamürsel Temsilcisi Melis Palas, DHA Darıca Temsilcisi Erol Polat ile çok sayıda ulusal ve yerel basın temsilcisi eşlik etti.

 

 

Doğal özelliği bozulmamış yaylalarımızın korunması ve tanıtımı

Yaptığı konuşmada, Cittaslow yani sakin şehir ünvanını korumak ve her daim bir kademe daha üst seviyeye taşımak için doğa turizmi alanında çalışmaların devam ettiğini ifade eden Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın, şunları söyledi. “Özellikle ahşap mimarinin korunmasına yönelik geleneksel Şavşat evlerinin tescillerinin yapılmasının sağlanmasının dışında, yöresel mimariye uygun ve doğal güzelliği bozmayan, Şavşat’a uygun doğa otellerinin yapılması çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Yeşil Yol Projesi kapsamında Orman Bölge Müdürlüğü ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü’nce de treeking alanları ve doğa yürüyüş yolları projeleri yapılıyor. Ayrıca doğal özelliği bozulmamış yaylalarımızın korunması ve tanıtımına yönelik faaliyetler devam ediyor.” Daha sonra Artvin Vali Yardımcısı Onur Özaydın, KARBAFED ve basın ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account