Sarısu Gençlik Kampı’nda eğlenceli ve güvenilir, etkinlik koçları eşliğinde gerçekleşen outdoor aktiviteler, survivor parkurları, takım oyunları, paddleboard, kano, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, trekking, hiking, yoga, plaj voleybolu gibi birçok aktivitenin yanısıra kamp gecelerinde ateşbaşında eğlenceler, sohbetler ile unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Kocaeli il merkezine 47 kilometre, Kandıra ilçesine 7 kilometre uzaklıktaki Doğancılı Köyü’ne götüreceğim sizi. Köyde ilköğretim okulu yok, fakat taşımalı eğitimden yararlanılıyor. Hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi olsa da köyde PTT şubesi yok. Sağlık ocağı yok. Ulaşımı sağlayan yol asfalt olup, köyde elektrik ve sabit telefon var. Neden bu köye gidiyoruz derseniz? Köyün içinde harika bir kamp yeri var. Karadeniz’in harika atmosferinde doğa ve denizle içiçe, eğlence dolu bir kamp yeri Sarısu Gençlik Kampı. Şehrin gürültüsünden uzak, doğanın içinde geliştirici, motive edici özel bir kamp yeri üstelik. Kamp süresince elektronik cihazlardan, alışveriş merkezlerinden, trafikten, hava kirliliğinden uzaklaşmak, doğada yaşamın heyecanını keşfetmek inanılmaz harika bir duygu, anlatılmaz yaşanır. Harika vakit geçirmek için ideal bir tesis Sarısu Gençlik Kampı. Gelin hep birlikte gezelim.

 

 

Kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış bungalov ve suit odalar

Kamp hayatı yaşayarak, özgürlük, güven, paylaşma, takım ruhu ve mücadele duygularımızı yeniden canlandırabilirsiniz. Doğa ile uyumlu yaşamayı unuttuğumuz şu günlerde, zorluklar kaşısında mücadele etmeyi ve engeller karşısında çözüm üretmeyi hatırlatacak size Sarısu Gençlik Kampı. Muhteşem doğası ve zengin içeriği ile kampçıları şehirden uzaklaştıran ve onlara farklı bir dünyanın kapılarını aralayan Sarısu Gençlik Kampı’nda keyifli bir konaklama deneyimi sunuyor. Tesiste kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış toplam 80 yataklı bungalov ve suit odalar var. Ayrıca, 20 çadır konaklama kapasitesi olan bir çadır alanı da mevcut kamp içinde. Kamp gecelerinin vazgeçilmezi Kamp Ateşi Alanı bile düşünülmüş. Doğa Sporları arasında Kano, Paddle Board, Dağ Bisikleti, Doğa Yürüyüşü, Plaj Voleybolu, Yüzme, Serbest Dalış gibi aktivitelerinizi yapabilirsiniz. Kampın vazgeçilmezlerinden sabah sporu, eğitmen eşliğinde yoga ve gün boyu animasyon olanakları da var. 100 kişilik restoranı ve günübirlik tatilcilere servis üretebilecek kapasite de planlanmış.

 

Sarısu Gençlik Kampı, harika bir tatilin kapılarını aralıyor

Sarısı Gençlik Kampı içindeki tesiste, 4 kişilik 12 bungalov, 4 Kişilik 8 suit oda, kamp ruhuna uygun olarak hazırlanmış banyo ve lavabosu içinde yer alan, konforlu konaklama imkanı sunuyor.  Çadır alanında ise, 10 dome tipi sabit çadırlarda 20 kişilik konaklama yapılabiliyor. 100 kişilik restoranı, 100 kişilik sundurma alanı , 30 kişilik kamp ateşi alanı, 1000 kişi alan kapasiteli sahnesi, 100 kişilik güneşlenme alanı şemsiye+şezlongu, spor malzeme alanı, sundurma altı kafeteryası, sundurma altı angırt, dart, airball, basketbol oynayabileceğiniz oyun alanı, 20 araçlık otoparkı ile muhteşem bir tesis. Plaj voleybolu sahası, 6 genel tuvalet 16 genel duş alanı, bungalov arkası survivor parkurundan oluşuyor. Sarısu Gençlik Kampı, harika bir tatilin kapılarını açarken, gençlere yeni arkadaşlıklar, eğlence, macera, spor, müzik, sanat ve bilim dolu birçok aktivite yapma imkanı da sunuyor. Farklı deneyimler  yaşamak, yeni dostluklar kurmak ve kendilerini geliştirmek isteyen gençleri ve kendini her daim genç hissedenleri bekliyor Sarısu Gençlik Kampı. Bizden söylemesi.

 

Kandıra’nın incisi Sarısu sahili

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, atıl durumdayken baştan sona yenilenerek cazibe merkezi bir tesis haline getirdiği Sarısu Gençlik Kampı’nda geçen haftasonu yerel basında görev yapan gazetecileri ağırladı. Tesise gelen konuklar, huzurla ve mutlulukla dolu eğlenceli vakit geçirdiler. Konukları için keyifli bir bir program hazırlayan Başkan Hürriyet ve ekibi, bir gece 2 gün boyunca misafirleriyle tek tek yakından ilgilendiler.  Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, yaptığı açılış konuşmasında, kötü ve bakımsız görüntüsünden kurtulan Sarısu Gençlik Kampı’nı, Kandıra’nın incisi Sarısu sahilinde artık 80 kişinin aynı anda kalabileceği, restoranında 3 öğün lezzetli yemeklerin yenilebileceği, sportif birçok aktivitenin yapılabileceği, doğa ile içi içe bir merkez haline dönüştürdüklerini ifade etti.  Başkan Hürriyet, buraya gelen misafirlerimiz yanında ne getirir bilemeyiz ama, buradan heybelerinde gerçekten güzel anılar biriktirerek ayrılacaklarına inanıyoruz, diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Kampın ikinci günü aktiviteleri

Konuşmaların ardından Başkan Hürriyet, yenilenen odaları, restoranı ve aktivite alanları başta olmak üzere tüm Sarısu Gençlik Kampı’nı gazetecilere ve konuklarına gezdirerek tek tek anlattı. Yenilen akşam yemeğinin ardından Türk Halk Müziği ve arabesk parçalardan oluşan repertuvarı ile Grup Sır, Sarısu Kampı’nda sahne aldı. Eğlencenin tavan yaptığı dakikalarda kamptaki herkes Grup Sır’ın seslendirdiği şarkılarla oynayarak unutulmaz bir gece yaşadı. Gazeteciler Sarısu Gençlik Kampı’nın ateş başında sohbet etme imkanın da yararlanarak keyifli ve kaliteli vakit geçirdiler. Gecenin sonunda konuklar bol bol hatıra fotoğrafları çekmeyi de ihmal etmediler. İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Tuncay Aşkın, İzmit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali İnsan Engür ve influencer Bihter Gördü bir arada görülüyor.

 

 

 

İzmit Belediyesi’nin misafirleri ertesi gün ise Sarısu Gençlik Kampı’nın birbirinden güzel sportif aktivitelerinden faydalandı. Dart, basketbol ve bisiklet turuyla Sarısu Gençlik Kampı’nın imkanlarından doyasıya yararlanan İzmit Belediyesi’nin konukları, ikinci güne doğa yürüyüşü ile başladılar. Sonrasında yapılan kahvaltının ardından misafirler, kanolara binerek yeşilliklerin arasında Karadeniz’in büyüleyici nehir sularında nefis bir tur yaptı. Kano turu sonrasında Karadeniz’in mavi sularının keyfini çıkaran konuklar, öğle yemeğinin ardından içilen kahvelerin sonrasında evlerine uğurlandılar.

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account