Tertemiz doğanın içinde, enfes bir manzaraya sahip Marten Tenis Kulübü, tenisin devlerini bir dostluk turnuvasında biraraya getirdi.  Tenis oynayan ekip adına açıklama yapan Marmara Tenis Kulübü Başkanı Fahrettin Batı, oynanan karşılaşmaların skorlarına baktığınızda yine dostluğun kazandığını görebilirsiniz, dedi.

 

Marten Tenis Kulübü, tenisin devlerini bir dostluk turnuvasında biraraya getirdi. Kulüp Başkanı Fahrettin Batı öncülüğünde yaklaşık 20 yıldır haftada 2 gün Marmara Tenis Kulübü Tesisleri’nde biraraya gelip tenis oynayan ekip şu isimlerden oluşuyor:  Honda binek otomobillerinin üretim, ithalat ve pazarlaması ile Honda motosikletlerinin ithalat ve pazarlamasından sorumlu Honda Türkiye’nin Başkan Yardımcısı İsmail Sümer, LPG sektörüne yaptığı yatırımlarla isminden söz ettiren Durulsan Makina’nın Sahibi Milli Tenisçi Recep Durul, tomruk ve kereste sektörünün öncü ve örnek markalarından Panora İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi Fatih Yurtoğlu ve yeğeni Emre Yurtoğlu,  Kocaeli Vergi Dairesi Bilgi İşlem Müdürü Alpar Bilgiç, Mimar Cengiz Güler, Mali Müşavir, Tenis Kocaeli İl Temsilcisi Hasan Kırlı, Kordsa Kısım Amiri Tamer Duran, dünya çapında tanınan Inter Kombine Fabrikası Sahibi Ali Mahir Coşkun, Mopar Otomotiv Şirketi Sahibi Mesut Kavurt, Mimar Gökay Savaş,  Gama Mali İşler Sorumlusu Ahmet Budak, Tekfen Holding Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Bilgin, Emekli Yüzbaşı Selçuk Özkan.

Tenis bir aile sporudur

Haftada iki defa dostluk turnuvası yaptıklarını belirten Marten Tenis Kulübü Başkanı Fahrettin Batı’nın bu haftaki mesajı şu oldu: “Tenis bir aile sporudur. Tenis zarafetin, centilmenliğin, tutkunun sporudur. Günümüzde ne yazık ki sokakta oynamaya fırsat bulamayan çocuklarımız boş vakitlerini evde televizyon ya da telefon başında, spordan uzak, hareketsiz bir şekilde geçirme eğilimindeler. Sporun önemini ve gerekliliğini çocuklarımıza aşılayabilirsek, onlar için daha sağlıklı bir geleceğin kapılarını aralamış oluruz. Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için bir eğitim şekli olan spordan faydalanmak gerekir. Tam da bu noktada ailelere büyük görevler düşmektedir. Sporun beden ve ruh sağlığında gelişim sağladığı gözardı edilmeden, aileler çocuklarını kabiliyetleri doğrultusunda spora yönlendirmelidirler. Bizim tesisimiz bunun için var. Daha önce tenis oynamamış veya oynayıp bırakmış kişilerin daha çok hobi amaçlı yapmış oldukları tenis türlerinden Veteran tenis namıdiğer Senyör tenis kategorisinde olan kişiler ve onların çocuklarına özel dersler veren Marten Tenis Kulübü’nün hocaları Recep Özkul, Jessica Elitsa Angelova ve Cüneyt Serdar Pehlivan’dan oluşuyor. Herkesi tesisimize bekliyoruz.”

©2023 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account