Yunus Emre Kültür Merkezi içerisinde uzun yıllardır atıl durumda bulunan ve dönüştürülerek modern bir kütüphane haline getirilen İzmit Belediyesi Kütüphanesi, Başkan Hürriyet’in katılımı ile gerçekleşen tanıtım programında dün İzmitliler’le buluştu. Basılı ve dijital olarak yaklaşık 25 bin kitabın yer aldığı modern kütüphanenin, 08.30-17.30 saatleri arasında hizmet vereceği açıklanırken, kütüphaneden daha çok faydalanmak isteyen öğrenciler Başkan Hürriyet’ten sürenin uzatılmasını istedi.

Gençler istedi, Fatma Başkan yaptı

Gençlerin yoğun isteği sonrası kütüphanenin çalışma saatlerinde değişikliğe gidilirken, Hürriyet kapanış saatini 22.00 olarak değiştirdi. Gençliğe büyük önem verdiklerini belirten Başkan Hürriyet, “Gençlerimizin kütüphanenin kapanış saatinin uzatılması yönünde yoğun bir talebi oldu. Biz de geleceğimiz olan gençlerimizin bilgiye erişimini kolaylaştırmak, ders çalışmalarına daha fazla imkân tanımak için, kütüphanenin kapanış saatinde değişikliğe gittik. Kapanış saatini 22.00 olarak belirledik. Her şey gençlerimiz için” ifadelerini kullandı.

25 Bin Kitaplık Dev Arşiv

Pandemi nedeniyle bir süredir sadece dijital ortamda hizmet veren İzmit Belediyesi Kütüphanesi’ni dün gerçekleştirilen tanıtım töreninde gezen İzmitliler, kütüphaneye tam not verdi. Bilgi ve Belge Yönetimi mezunu iki görevlinin bulunduğu İzmit Belediyesi Kütüphanesi’nde, basılı ve dijital olarak yaklaşık 25 bin kitap bulunuyor. İçinde 7 adet bilgisayar bulunan kütüphanede, kullanıcılar online olarak da internet ve araştırma hizmetlerinden faydalanabiliyor. Aynı anda 110 kişinin faydalanabildiği kütüphaneye, pandemi nedeniyle aynı anda 30 kişinin girişine müsaade edilecek.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account