Başiskele Belediyesi, 2021 Yılı Yaz Etkinlikleri kapsamında bu hafta sonu Kafkas Dans Gösterileri ve Kültür Gecesi ile vatandaşları coşturdu.

 

 

 

 

Kocaeli’nin nüfus artış hızı en fazla olan ve çok farklı kültürlere ev sahipliği yapan Başiskele’de kültür şölenleri düzenlenmeye devam ediyor. Başiskele’de kültür-sanat etkinliklerine Belediye Başkanı M. Yasin Özlü başkanlığında hız veren Başiskele Belediyesi, vatandaşlara unutulmaz bir yaz akşamı daha yaşattı. “Bu Yaz Sahile Gel, Başiskele’nin Keyfini Çıkar” sloganıyla 2021 Yılı Yaz Etkinlikleri’nde bu hafta sonu Kafkas Dans Gösterileri ve Kültür Gecesi yapıldı. Yoğun ilginin olduğu şölene Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

Başiskele Sahili’nde kurulan sahnede sergilenen Kafkas dansları gösterisi

Başiskele Sahili’nde kurulan sahnede sergilenen Kafkas dansları gösterisi vatandaşların büyük beğenisini topladı. Kafkas kültürünün tanıtılması ve yaşatılması amacı ile düzenlenen gece Başiskeleliler’e ve çevre ilçelerden gelen misafirlere büyük bir coşku yaşattı. Çeşitli nedenlerle etkinlik alanına gelemeyen vatandaşları da unutmayan Başiskele Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, coşku dolu geceyi Youtube kanalından canlı olarak yayınladı.

 

 

 

 

 

 

Hemşehrilerimizin gönüllerince eğlenmesi bizleri mutlu ediyor

Başiskeleli hemşehrileriyle birlikte etkinliği izleyen Başkan Özlü, şölene katılan herkese teşekkür ederek, “Her geçen gün gelişen Başiskelemiz, Kocaeli’nin nüfus artış hızı en fazla olan ilçesi. Farklı kültürleri ve değerlere ev sahipliği yaparak adeta bir kültür mozaiği haline gelen ilçemizde herkese ve her kesime hitap edecek etkinlerimizi bu yaz da sürdürüyoruz. Bu gece muhteşem bir sahne gösterisiyle Kafkas şarkıları ve dansları vatandaşlarımızın büyük beğenisini topladı. Hemşehrilerimizin de bu etkinliklere büyük katılım göstermesi ve gönüllerince eğlenmesi bizleri mutlu ediyor. Başta geceye katılım gösteren komşularıma ve emeği herkese can-ı gönülden teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account