Eğitimden kültüre, spordan sanata kadar birçok dalda geleceğin mimarları çocuklara hizmet veren Başiskele Belediyesi, Başkan M. Yasin Özlü liderliğinde çocuklara yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçirmek için gün sayıyor. 

 

 

 

Başiskele Belediyesi tarafından Serdar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda geçen aylarda yapımına başlanan Başiskele Çocuk Kütüphanesi’nde yenileme çalışmaları tamamlanarak mobilyalar yerleştirildi. Başiskele’nin ilk çocuk kütüphanesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, çalışmalar hakkında ilgili ekibinden bilgi aldı.

 

 

İlçede her yaştan kitapseverin ihtiyaçlarına göre kente iki kütüphane kazandırmaya hazırlanan Başkan Özlü incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, “Güzel Başiskelemiz’de ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Geleceğin hazinesi olarak gördüğümüz gençlerimize iki kütüphane birden kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Özellikle geleceğimizin teminatı çocuklarımıza özel hazırladığımız çocuk kütüphanemizde çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. En yakın zamanda hizmete açacağız. Kitapsız büyüyen çocuk, susuz büyüyen bir ağaca benzer. O yüzden onları susuz bırakmayacak, kitaplardan akan bilgilerle onları besleyecek ve zinde bir şekilde büyüteceğiz. Minik kitapseverlerimiz nezih ve ferah bir ortamda keyifle ve huzurla kitaplarını okuyabilecekler.” dedi. Başkan M. Yasin Özlü, Barbaros Mahallesi’nde yapılan Kitaphane binasının inşaatının da tüm hızıyla devam ettiğini belirtti.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account