Kartepe’nin en güzel mahallelerinden biri olan Eşme’nin 11 ülkeye ihraç edilen ayvasının tanıtımını üniversite öğrencileriyle beraber yaparak, elde ettikleri gelirle KOÜ Vakfı’na destek sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’ı KOÜ Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yeğin ziyaret ederek, teşekkür etti.

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman’ın eğitime verdiği destekten dolayı KOÜ Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yeğin makamında ziyaret ederek teşekkür etti. Öğr. Üyesi Yeğin “Belediye Başkanımızın  eğitime verdiği destek herkese örnek olmuştur. Ülkemizin ve kentimizin gelişmesi için gençlerimize yönelik verilen bu destekler çok önemlidir. Belediye Başkanımız Kocaman’a bu desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

 

Eğitime her zaman destek verdiklerini belirten Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman ise, “Eşme Ayvası adını Kartepe’nin en güzel mahallelerinden biri olan Eşme’den alıyor. Türkiyenin en güzel ayvası Eşme’de yetişiyor. Limon ayvası namıdiğer ekmek ayvasını dünyanın 11 ülkesine ihraç ediyoruz. Üretimimizin yüzde 60’ı ihraç ediliyor. Yüzde 40’ı da iç piyasada tüketiliyor. KOÜ Vakfı yararına yaptığımız Eşme Ayvası satış kampanyamızdan dolayı ziyaretimize gelen, KOÜ Genel Sekreter Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Yeğin hocamıza nezaketinden ötürü teşekkür ediyorum. Yerel yönetimler olarak gençlerimizin eğitiminde üzerimize düşen ne varsa imkanlarımız dahilinde her zaman yerine getireceğiz. Ülkemizin ve kentimizin geleceği eğitimli gençlerimizin omuzlarında yükselecektir” ifadelerini kullandı.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account