İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen’i ziyaret eden İzmitli Yazar Müge Uçar, ‘Mehmet Ali Paşa Kendi Kitabını Yazdı’  kitabını imzalayarak hediye etti. İl Halk Kütüphanesi’nde Okur -Yazar Buluşması yapmayı planladıklarını ifade eden Yamen, İzmitli yazarlardan Müge Uçar’ı da davet edeceklerini söyledi.

İzmitli Araştırmacı Yazar Müge Uçar, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen’i ziyaret ederek ilk kitabı olan ‘Mehmet Ali Paşa Kendi Kitabını Yazdı’ adlı eserini imzaladı. Toplam 4 kitabı olan yazar, bu eseriyle ilgili şu bilgileri aktardı: “Mehmet Ali Paşa, Kocaeli bölgesinde ruhu olan bir mahalle. Balkanlardan, Kafkaslar’dan Asya’nın ve Anadolu’nun her yerinden gelenlerin oluşturduğu ahenkli bir motif.  Biz atalarımızdan kalan mirasları çok horatça tükettik. Bu mirası anlatmak için kitap yazdım. ”

Okur yazar buluşması

Kitapla ilgili olarak düşüncelerini aktaran İl Müdür V. Ercan Yamen, “Yazarımızın kitabı mahalle kültürü ve bu kültürde bizi bize bağlayan unsurların gün ışığına çıkması noktasında çok önemli yere sahiptir” dedi.  Sohbetin sonunda önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi düşündükleri ‘Okur -Yazar Buluşması’ için fikir alışverişinde bulunuldu. Ercan Yamen, “Bununla ilgili İl Halk Kütüphanemizle bir etkinlik planlıyoruz. Amacımız yerelden, ulusala, ulusaldan evrensele yazarları tanımak ve tanıtmak” ifadelerini kullandı.

 

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account