Tarsus Festivali 17 Kasım’da başlıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan 2. Uluslararası Tarsus Festivali herkesi Şahmeran Yılı’nda buluşturuyor.

 

 

 

17-18-19 Kasım Mersin- Tarsus’ta gerçekleşecek olan festival 11 ülkeden 300’e yakın yabancının da katılımıyla kortej yürüyüşü, söyleşiler, konserler, sergiler, dans gösterileri, sokak etkinlikleri, gençlik deneyim alanları, kamp alanları, yamaç paraşütü, bisiklet parkurları, talk showlar, çocuk atölyeleri ve üretici kadın stantlarıyla dolu dolu bir festival programı sunuyor. Festival programı beraberinde birçok ünlü ismi de bir araya getiriyor. Haldun Dormen, Masterchef Mehmet Yalçınkaya, Masterchef Somer Sivrioğlu, Nebil Özgentürk, Fırat Neziroğlu, Derya Baykal, Barış İnce, Chef Sinem Özler Kırangeçen, Buket Uzuner, Ahmet Yeşil, Ezo Sunal, Şermin Yaşar, Masterchef Yarışmacısı Batuhan Bayır, Tülühan Tekelioğlu ve bir çok isim söyleşi, workshop ve atölye çalışmalarıyla festival boyunca Tarsuslularla buluşacak.

Gündüzden geceye uzanan festival’ de her akşam ünlü bir sanatçıda konser verecek. 17 Kasım Cuma Simge Sağın, 18 Kasım Cumartesi Manuş Baba ve 19 Kasım Pazar akşamı Melek Mosso Cumhuriyet Alanı’nda Tarsuslulara unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Bu unutulmaz festival havasını ve heyecanını yaşamak için herkes Mersin, Tarsus’a davetli.

 

Haldun Dormen yıllar sonra ilk kez Tarsus’ta

Mersin doğumlu tiyatronun duayen ismi Haldun Dormen, 2.Uluslararası Tarsus Festivali kapsamında yıllar sonra ilk kez Tarsus’a geliyor. Festival kapsamında Tarsuslularla bir araya gelecek olan usta sanatçı şehirde şimdiden büyük bir heyecanla bekleniyor. Son olarak yıllar önce sahneye taşıdığı ‘Lüküs Hayat’ tiyatro oyunuyla Mersinlilerle buluşan usta sanatçı tiyatro, oyunculuk ve başarılı sanat hayatı üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirecek. Usta sanatçı Haldun Dormen, festival kapsamında 18 Kasım’ da Tarsus’ta sahne alacak.

 

Masterchef’lerden Tarsus Çıkartması

2. Uluslararası Tarsus Festivali kapsamında 18 Kasım’da Masterchef Mehmet Yalçınkaya ve Masterchef Somer Sivrioğlu Tarsuslularla buluşacak. Mersin lezzetleri, Anadolu yeme- içme kültürü ve gastronomi ile ilgili tüm merak edilenleri ve gizli kalmış detayları keyifli bir sohbetle tüm sevenleriyle paylaşacaklar.

©2024 Anadolu Gezi Rehberi

veya

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

veya

Create Account