Yosuna sığıntı mavi, bak işte şurda, akarsuyu kıran, taşın yanında, çakıllar arasında, mavisi yosun tutmuş bir şey var. Dallarla oynaşıp da suyu öpen günışığı, kamaştırmasa gözlerimi ele verecek kendini, yosuna sığıntı mavi bağışla adını, de ki `bir anıyım belki umudun dalgınlığı ya da doğanın sabrıyım, sel idim duruldum, yosunda kendim buldum diyen Ruşen Hakkı şiiriyle sesleniyor sanki bugün Körfez bana.

 

Marmara adeta,  Cahit Sıtkı Tarancı’nın Deniz isimli şiirinde dediği gibi “bu akşam vakti deniz, o bütün hasretimiz, sanki gelmiş de  dile, nedametin sesiyle, çarparak kafalara, yetmez mi diyor deniz, karada çektiğiniz?”, dercesine çığlık atıyordu. Tam da bu duygu ve düşüncelerle Başiskele sahilinde yürüyordum. Keyifli dost sohbeti eşliğinde kahve molası vermek için Wellborn Luxury Hotel’e attım kendimi. Otelin nefes kesen terasında kahve içmeyi düşünmek bile heyecan vericiydi.  Yazımızın içindeki fotoğrafları görünce bana hak vereceksiniz.

 

 

Denize açılan kapılardan geçip terasa geldik. Masmavi bir havadan gücünü azgın dalgalarıyla kanıtlamak isteyen Marmara, ahenkli  ama hırçın bir tınıyla kumsala dalgalarını savurmaya başladı. Şiirlerde dile gelmiş, şarkılarda ses bulmuş, resimlerde gerçekliğini kanıtlamış, denizcilere özlem, sevenlere, sevilenlere hasretle bekleyiş, sevdalara ilham kaynağı olmuş Körfez ile başbaşaydık. Kimbilir daha nice şairler, yazarlar deniz üzerine şiirler, romanlar yazmış; ressamlar deniz tutkusunu, sevdasını resmetmiş, besteciler denize olan özlemlerini, sevgilerini bestelerine yansıtmış. İzmit Körfezi kıyısında konumlanmış Wellborn Luxury Hotel’in, büyüleyici manzarası ile kucaklaşmak bana bunları düşündürmüştü.

 

 

İzmit Körfezi kıyısında konumlanmış Wellborn Luxury Hotel

İzmit Körfezi kıyısında konumlanmış Wellborn Luxury Hotel, büyüleyici mimarisi ile misafirlerine ev konforunda konaklama imkanı sunuyordu. Oda kahvaltı konsepti ile hizmet veren Wellborn Luxury Hotel’de Türk ve Dünya mutfağının seçkin lezzetleriyle damağınızı şenlendirebilir. Tesis dağ ve deniz manzaralı odaları ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde tasarlanmış. Wellborn Luxury Hotel’de açık ve kapalı havuzu, buhar odası, sauna ve spa merkezi gibi dinlenirken keyifle vakit geçirebileceğiniz daha pek çok olanak mevcut. Siz de iş yaşamının stresinden ve günlük yaşamın koşuşturmacasından biraz olsun uzaklaşıp doğayla kucaklaşmak ve huzur dolu bir gün geçirmek, bedensel arınma, zihinsel gevşeme, ruhsal huzur hissetmek ve suyun mucize dokunuşları ile yeniden doğmak isterseniz, size harika bir önerimiz var. Wellborn Luxury Hotel ailesi sizi hak ettiğiniz konfor, rahatlık ve sıcaklığıyla ağırlayacak.

 

 

İsterseniz, Wellborn Spa

İsterseniz, Wellborn Spa ile profesyonel terapistler eşliğinde ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirecek birbirinden özel terapi ve bakımlardan yararlanabilir. İsterseniz de spa merkezinin, kendinizle başbaşa kalabileceğiniz sessiz ortamındaki özel terapi odalarında yoğun iş hayatının stresini atabilir, günün yorgunluğundan sıyrılabilirsiniz. Buhar ve sauna ile rahatlayabilir, yenilenmek için Türk Hamamı’nı tercih edebilirsiniz. Kapalı havuz ile suyun iyileştirici gücünden faydalanabilir, fitness merkezi ile dinç kalmayı deneyimleyebilirsiniz. Bünyesinde bulunan bar ve pubların eğlenceli ve rahatlatıcı atmosferinde, sizin için özenle seçilmiş kokteylleri ya da favori içkinizi yudumlayarak günün yorgunluğunu atma imkanı bulabilirsiniz. Bizden söylemesi.

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account