Yüzyıllık ağaçların arasından akan bir derenin yanında dört mevsimde farklı deneyimler yaşayacağınız muhteşem bir atmosferi yaşamak istiyorsanız sizin için harika bir mekan önerimiz var: Beyaz Ev Butik Otel Restaurant.

 

Maşukiye’de hizmet veren otelin dış kapısından bahçesine girdiğim zaman kendimi Alis’in Harikalar Dünyası’na ayak basmış gibi hissettim. Meyve ağaçlarının gölgesindeki bahçenin her tarafı mis gibi kokuyordu. Otelde konaklamasam da bu harika bahçede keyifli bir öğleden sonra geçirebilirdim. Acaba şu mandalinaları mı yoksa şu minik bostandaki domateslerden mi koparayım diye düşünür, adeta kendimi saklı cennette olduğumu hissederken, birden güleryüzlü otel yöneticisi Murat Akçakalın’la yüzyüze geldik. Harika bir Türk Kahvesi eşliğinde sohbet ettiğimiz Murat Akçakalın bakın bizlere Beyaz Ev Butil Otel Restaurantı nasıl anlattı:

 

 

Oda+kahvaltı konseptiyle hizmet veriyoruz

“Burayı ilk devraldığımızda eski bir pansiyon görünümünde olan mekanın hem bahçesi hem de pansiyon kısmı oldukça bakımsız bir durumdaydı. Dolayısıyla hemen tadilata giriştik. Bahçemizi misafirlerimiz için, hamaklarda, salıncakta, armutlarda keyifle vakit geçirebilecekleri bir kır bahçesi olarak düzenledik. Dere kenarında ve otelimizin altında olmak üzere iki restoran bölümümüzü dizayn ettik. Çünkü, Beyaz Ev misafirleri, otelde konaklamasa bile bahçede diledikleri kadar vakit geçirebilsinler istiyorduk. Bahçemizin sakin rahatlatıcı doğal ortamını odalarımızda da hissettirmek için de kolları sıvadık. Şu anda bir suit, biri göl diğeri bahçe manzaralı 2 balkonlu oda, ve de 4’ü standart olmak üzere, gün ışığı ve tabiatın güzelliklerini sunan, özenle, sadelikle dekore edilmiş toplamda 7 odamız var. Oda+kahvaltı konseptiyle hizmet veriyoruz. Lakin, arzu eden misafirlerimize öğle ve akşam yemekleri de servis ediyoruz.”

 

 

Misafirlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuz

Beyaz Ev Butik Otel Restaurant’ın sabah kahvaltılarını eşsiz bir keyfe dönüştürmek için serpme kahvaltı olarak hizmet sunduğunu ifade eden Murat Akçakalın, sözlerini şöyle tamamladı. “70 kişilik reatoranımızla öğlen ve akşam yemeklerinde ise, alacarte hizmeti vermekteyiz. Gün yemekleri, özel yemek davetleri, iş yemekleri, doğum günü kutlamaları, mini toplantı organizasyonları ile misafirlerimize  kusursuz hizmet verebilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Mekanımızın spesiyali ise “babaanne” tarifiyle yaptığımız fırında alabalık. Üstelik, misafirlerimize sadece menüde olan yiyecekleri sunmuyoruz, canları ne yemek istiyorsa onu bulup pişirmeyi, imkanlarımızın el verdiği ölçüde yerine getirmeye çalışıyoruz. Çünkü misafirlerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuz. Kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

©2021 Anadolu Gezi Rehberi

İletişim

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account